Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dacă un angajat la o instituție publică are ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dacă un angajat la o instituție publică are contractul de ...

Dacă un angajat la o instituție publică are contractul de muncă suspendat din motive personale cf.art.54 din C.M. , se poate angaja pe o perioadă de 2 luni la o firmă privată ? Cum se operează în Revisal?
Vă mulțumesc
da, se poate angaja .. in REvisal va opera noul angajator care nu are nicio legatura cu cel la care are suspendat c.i.m.
Mulțumesc