avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 771 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua, am și eu o problemă, și anume, ieri mi-a ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua, am și eu o problemă, și anume, ieri mi-a fost luat ...

Buna ziua, am și eu o problemă, și anume, ieri mi-a fost luat permisul de conducere auto pentru 60 de zile și 6 puncte amenda pentru că am forțat puțin trecerea printr-un sens giratoriu,am forțat puțin trecerea pentru că în mașină mă aflam cu un unchi care a făcut preinfarct,se simțea forte rău,l-am dus la spitalul de urgență și în urma investigațiilor medicale efectuate a fost operat de urgență, i-au întrodus două stenduri coronariene la terminarea investigațiilor, va rog mult sa îmi spuneți ce este mai bine să fac in aceasta situație să accept sentința,sau să fac contestație in instanță, credeți că sunt șanse să câștig un eventual proces?
Mulțumesc mult!
Ultima modificare: Duminică, 2 Iulie 2023
PROSPERITATE, utilizator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dacă formulați contestație puteți folosi permisul pe perioada judecării acesteia(,între câteva luni și un an).Acest lucru e posibil și fără sa aveți nici un fel de argument doar pt a trage de timp.In cazul dvs depunând actele medicale obținute de la unchiul dvs și cu un martor care sa confirme cele susținute aveți șanse.Exista instante care au admis astfel de spete asa cum exista instante care au respins justificând ca trebuia chemata ambulanta etc..Din punctul meu de vedere merita încercat..
Mulțumesc mult!


CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Dacă formulați contestație puteți folosi permisul pe perioada judecării acesteia(,între câteva luni și un an).Acest lucru e posibil și fără sa aveți nici un fel de argument doar pt a trage de timp.In cazul dvs depunând actele medicale obținute de la unchiul dvs și cu un martor care sa confirme cele susținute aveți șanse.Exista instante care au admis astfel de spete asa cum exista instante care au respins justificând ca trebuia chemata ambulanta etc..Din punctul meu de vedere merita încercat..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara, vă rog frumos să-mi spuneți ce șanse am să câștig ... PROSPERITATE PROSPERITATE Buna seara, vă rog frumos să-mi spuneți ce șanse am să câștig procesul intentat poliției care m-au amendat pentru neacordarea priorității în sensul ... (vezi toată discuția)
Desi am vandut autoturismul, primim in continuare amenzi. cum sa procedam cu cumparatorul, care nu a inmatriculat masina pe numele lui? constantina1970 constantina1970 In anul 2007 am vandut un autoturism unei persoane din Bucuresti, am radiat-o de la financiar si totodata am scris si pe talon data la care a fost ... (vezi toată discuția)
Diagnostic gresit numaieoadi numaieoadi Buna ziua . Ma numesc Adrian , sunt student si am 21 de ani . In urma cu 2 saptamani (25.06.2018) m.am prezentat la urgenta spitalului Judetean Timis in urma ... (vezi toată discuția)