Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna seara, vă rog frumos să-mi spuneți ce șanse ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna seara, vă rog frumos să-mi spuneți ce șanse am să câștig ...

Buna seara, vă rog frumos să-mi spuneți ce șanse am să câștig procesul intentat poliției care m-au amendat pentru neacordarea priorității în sensul giratoriu,in realitate nu sa întâmplat așa,am acordat prioritate,dar ei nu au nici o dovadă că nu am acordat prioritate, și totuși m-au amendat și suspendat permisul de conducere pe o perioadă de două luni, in acel moment mă deplasam cu un unchi la spitalul de urgență Floreasca care se simțea foarte rău le-am adus la cunoștință că mă deplasez la spitalul de urgență pentru că unchiul meu este foarte grav bonlav dar nu au vrut să țină cont de acest aspect, nici la mențiuni în procesul verbal, și mai târziu în urma investigațiilor medicale să adeverit că suferise un atac de cord, după puțin timp de la confirmarea diagnosticului a fost transferat de urgență la spital militar pentru ai introducerea unor stenduri la inima,la o lună mai târziu să survenit niste complicații și a decedat în spital, Ce credeți că trebuie să fac că instanța de judecată să anuleze sancțiunea nedreaptă?
Menționez că în acea zi cînd am depus la tribunal contestația am aflat că circa de miliție a făcut o practică să de-a amenzi pe bandă rulantă in acel sens giratoriu
Nu sunt camere de supraveghere video in a ceea zona care să arate adevărul din păcate
Mulțumesc mult!
PROSPERITATE, utilizator
Când a fost povestea asta ca ati mai avut și în iulie, unde ati recunoscut ca ati forțat întrarea în sensul giratoriu.
Suntem în ianuarie, ce qti făcut din iulie pana qcum? Sunteți în proces de atunci?
Da , pentru 15 ianuarie este primul termen, cît despre fortare așa am spus,dar am stat să mă gândesc mai bine și cred că nu am forțat,in fine nici miliția nu are dovadă video de nici un fel

gi-jane2 a scris:

Când a fost povestea asta ca ati mai avut și în iulie, unde ati recunoscut ca ati forțat întrarea în sensul giratoriu.
Suntem în ianuarie, ce qti făcut din iulie pana qcum? Sunteți în proces de atunci?

Nici nu trebuie sa aibă, e treaba dvs sa dovediti contrariul.

PROSPERITATE a scris:

Da , pentru 15 ianuarie este primul termen, cît despre fortare așa am spus,dar am stat să mă gândesc mai bine și cred că nu am forțat,in fine nici miliția nu are dovadă video de nici un fel

gi-jane2 a scris:

Când a fost povestea asta ca ati mai avut și în iulie, unde ati recunoscut ca ati forțat întrarea în sensul giratoriu.
Suntem în ianuarie, ce qti făcut din iulie pana qcum? Sunteți în proces de atunci?

atentie si la ce veti sustine in fata instantei: initial ne spuneti ca ati acordat prioritate, apoi introduceti in poveste situatia medicala care...sustine indirect fortarea intersectiei din motive de urgenta. ar fi cazul sa consultati un avocat, afirmatiile dvs sunt incoerente.
Mulțumesc frumos pentru sfat

adriandimitriu a scris:

atentie si la ce veti sustine in fata instantei: initial ne spuneti ca ati acordat prioritate, apoi introduceti in poveste situatia medicala care...sustine indirect fortarea intersectiei din motive de urgenta. ar fi cazul sa consultati un avocat, afirmatiile dvs sunt incoerente.