Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ore suplimentare trecute in cartea de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ore suplimentare trecute in cartea de munca

Bună ziua,

Eu m-am judecat cu angajatorul meu pentru ore suplimentare și am câștigat procesul cu hotărâre definitiva și irevocabila.Am incasat banii, am platit impozitul la stat, dar acele ore nu se trec în cartea de munca la salariu?

Ce trebuie sa fac?
Multumesc!
Elena Andreea, administrator
Orele suplimentare nu se trec in carnetul de munca ..sporul pentru ore se mentioneaza in adeverinat de vechime sau in adeverinta de sporuri.