Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Am moștenit o casa plus teren pe o strada ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Am moștenit o casa plus teren pe o strada care a ...

Buna ziua. Am moștenit o casa plus teren pe o strada care a fost revendicata și câștigată, și montat un gard. Eu nu am alta intrare, doar pe acea strada, Intrarea Dragomirna 2 A. Nu am încă Nr Postal. Cum pot sa îl obțin? Multumesc
Bună ziua,

Pentru a obține numărul poștal trebuie să faceți o cerere la Primărie, pe care o depuneți împreună cu actele privind dreptul de proprietate asupra imobilului: act de proprietate, extras CF, certificat de atestare fiscală etc.