avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1010 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am fost cetatean roman, nascut in RO,in acest timp, ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am fost cetatean roman, nascut in RO,in acest timp, anul trecut ...

Am fost cetatean roman, nascut in RO,in acest timp, anul trecut am cumparat un teren 500mp, intravilan in Ilfov.
Dupa cumpararea terenului am renuntat la cetatenia romana pentru cetatenia statului Saingapore
Ce se inampla cu terenul?? il poate lua Statul roman?sau ramane in propietatea mea..
Multumesc
Cel mai recent răspuns: AKM , utilizator 08:51, 9 Iulie 2023
Buna ziua..va rog un raspuns la intrebarea mea..
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dubla cetatenie adriana graur adriana graur BUNA, AM UN UNCHI IN AMERICA SI VREA SA STIE DACA MAI E CETATEAN ROMAN EL ZICE CA NU A RENUNTAT LA CETATENIA ROMANA .SE POATE SA LE AIBA PE AMANDOUA PENTRU CA ... (vezi toată discuția)
Dreptul cetatenilor ue cu statut de rezidenta in romania de a detine in proprietate terenuri intravilane ion-_- ion-_- buna seara, va cer sfatul in incercarea de a rez urmatoarea problema: dupa anul 1990 in baza legii? am fost improprietarit cu un teren intravilan in calitatea ... (vezi toată discuția)
Alocatie copil stabilit in canada ContSters400402 ContSters400402 buna ziua,as dori sa stiu exact daca un copil minor stabilit in Canada, nascut in Romania, deci cu dubla cetatenie poate beneficia de alocatie de la stat pina ... (vezi toată discuția)