Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatie de functionare pentru sediul social
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatie de functionare pentru sediul social

Buna ziua,

Este nevoie de autorizatie de functionare pentru un sediu social? nu se desfasora nici o activitate in el. (toate codurile caen sunt trecute la terti)

Ce-i de la primarie spun ca da, desi din ce am citit peste tot nu este nevoie, ca nu desfasor activitati.
george-neagu, moderator
Autorizația și acordul de funcționare de la primăria punctului de lucru / sediului social este necesara doar dacă există activitate în spații fizice speciale – magazine, depozit, birouri etc.
Ok, multumesc. Deci am inteles corect. Eu am "CAEN 6201 - Activități de realizare a soft-ului la comanda (software)" autorizat la terti.