avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 716 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Petitii As dori sa stiu daca o institutie publica are ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Petitii As dori sa stiu daca o institutie publica are dreptul ...

Petitii

As dori sa stiu daca o institutie publica are dreptul de a pune la dispozitia unei persoane reclamate copia reclamatiei formulate impotriva acesteia?
În mod normal nu dar se practica în micile comunități unde exista cardasii locale,în instituțiile capusate politic de incompetenți etc..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Petitii versus gdpr BogdanGDPR BogdanGDPR Speță. Instituție publica. 2 functionari publici. Unu il reclama pe altul. Reclamatia se verifica de catre Corpul de control al institutiei si se claseaza ... (vezi toată discuția)
Termen legal de raspuns la o sesizare claudyya4u claudyya4u Buna ziua. As dori sa stiu si eu in ce termen trebuie sa dea raspuns angajatorul (o societate comerciala) sesizarii unui angajat? Sesizarea presupune ... (vezi toată discuția)
Indeplinirea procedurii prealabile potrivit legii nr. 554/2004 a contenciosului administrativ arhontele arhontele Art.12 din legea contenciosului precizeaza:\"Reclamantul va anexa la actiune copia actului administrativ pe care il ataca sau, dupa caz, raspunsul autoritatii ... (vezi toată discuția)