Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... In urma masuratorilor cadastrale gratuite prin nu stiu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

In urma masuratorilor cadastrale gratuite prin nu stiu ce program ...

In urma masuratorilor cadastrale gratuite prin nu stiu ce program european in 2021 am observat abia acum ca unul din terenurile extravilane de 15000 metri patrati nu mai este pe pozitia in care era pe titlul de proprietate eliberat in 2004 . Teren care se afla la soseaua nationala 2B ,si din 2018 a fost inpropietariti de primarie pe terenul pe care tatal meu avea titlu intr-un colț,terenul fiind in clin vre-o 7 persoane rude ale unui arendas local care a si cumparat cu act vanzare cumparare in acel moment. Ce este de facut? Eu lucrez si acum acel teren asa cum am facut-o de 20 ani, se pare ca arendasul asteapta doar drumul expres Braila-Buzau care nu va trece pe acolo
puteti angaja un cadastrist sa refaca masuratorile. dar ce veti face daca masuratoarea gratuita s-a dovedit corecta?