avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 526 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua, Am cerut prin mail înregistrarea ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua, Am cerut prin mail înregistrarea intervenției pt ...

Buna ziua,
Am cerut prin mail înregistrarea intervenției pt tulburare liniște publică (in care au fost insulte+ calomnii+ intimidari+ amenințări din partea celor ce ne deranjau) de la Poliția Locala și mi s- a răspuns că doar instituțiilor abilitate pot sa le - o transmita.Cauza: LG 363/2018 + GDPR.
Aveam nevoie de ea sa o atașez plângerii penale pe care urmează să o trimit la IPJ, de asta am așteptat 1 luna.
Nu e un abuz ?? Chiar așa e corect??
Mulțumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: 7890 , utilizator 23:00, 19 Iulie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
E corect. Doar indicati in plangere cand s-a intervenit si cer ei inregistarea.
Nu mai deschideti subiecte noi, toate intrebarile pe aceeasi tema, se pun in acelasi tipic, mulțumesc.

Mulțumesc mult !
gi-jane2 a scris:

E corect. Doar indicati in plangere cand s-a intervenit si cer ei inregistarea.
Nu mai deschideti subiecte noi, toate intrebarile pe aceeasi tema, se pun in acelasi tipic, mulțumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Daune morale buna ziua, i.n timpul intervenției pol.locale (a-5-a ... 7890 7890 Daune morale Buna ziua, I.n timpul intervenției Pol.Locale (a-5-a !!!! Pt tulburare liniște publică) la niște chiriași ffderanjanti am fost ... (vezi toată discuția)
Subiect: tulburare liniște publica 7890 7890 Subiect: tulburare liniște publică Buna ziua, Ne confruntăm cu o situație de nedorit nimănui ☹️☹️????????????: tulburare liniște publică în ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, cum pot obține înregistrarea unei intervenții făcuta ... 7890 7890 Buna ziua, Cum pot obține înregistrarea unei intervenții făcuta pt tulburare liniște publică de la Poliția Locala? Cerere/ mail sau prin avocat! ... (vezi toată discuția)