Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua, Am cerut prin mail înregistrarea ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua, Am cerut prin mail înregistrarea intervenției pt ...

Buna ziua,
Am cerut prin mail înregistrarea intervenției pt tulburare liniște publică (in care au fost insulte+ calomnii+ intimidari+ amenințări din partea celor ce ne deranjau) de la Poliția Locala și mi s- a răspuns că doar instituțiilor abilitate pot sa le - o transmita.Cauza: LG 363/2018 + GDPR.
Aveam nevoie de ea sa o atașez plângerii penale pe care urmează să o trimit la IPJ, de asta am așteptat 1 luna.
Nu e un abuz ?? Chiar așa e corect??
Mulțumesc anticipat.
E corect. Doar indicati in plangere cand s-a intervenit si cer ei inregistarea.
Nu mai deschideti subiecte noi, toate intrebarile pe aceeasi tema, se pun in acelasi tipic, mulțumesc.

Mulțumesc mult !
gi-jane2 a scris:

E corect. Doar indicati in plangere cand s-a intervenit si cer ei inregistarea.
Nu mai deschideti subiecte noi, toate intrebarile pe aceeasi tema, se pun in acelasi tipic, mulțumesc.