Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dacă îmi dau demisia pana semnez actul adițional de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dacă îmi dau demisia pana semnez actul adițional de trecere ...

Dacă îmi dau demisia pana semnez actul adițional de trecere pe alt post rămân în preaviz pe același salariu?
Angajatorul îmi poate închide contractul sau micsora perioada preavizului înainte de terminarea acestuia?
1. Da.

2. Angajatorul poate renunta total ori partial la termenul respectiv. Insa acest lucrur, in opinia mea, trebuie sa se intample la imediat dupa depunerea cererii de demisie.