avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1082 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua.Intr-un caz de furt cat dureaza de la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua.Intr-un caz de furt cat dureaza de la primirea actelor de procedura pana ...

Buna ziua.Intr-un caz de furt cat dureaza de la primirea actelor de procedura pana la prima instanta.Multumesc anticipat.
Ultima modificare: Joi, 27 Iulie 2023
Sorinniros1987, utilizator
Cel mai recent răspuns: Sorinniros1987 , utilizator 18:42, 27 Iulie 2023
Depinde de multe lucruri.
Daca sunt arestați în 2-4 luni se ajunge la instanță.

Poate ar fi bine sa va angajati avocat și sa scăpați de condamnarea penală.
Pot exista și astfel de situații.
Ultima modificare: Joi, 27 Iulie 2023
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Iar daca nu sunt arestati?cazul e din 2019 si doar anul asta,luna a 7-a a fost inregistrat la judecatorie.Va multumesc

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Depinde de multe lucruri.
Daca sunt arestați în 2-4 luni se ajunge la instanță.

Poate ar fi bine sa va angajati avocat și sa scăpați de condamnarea penală.
Pot exista și astfel de situații.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sot arestat in suedia claudia f claudia f Va rog sa ma ajutati cu un sfat , sotul meu a fost arestat in Suedia de o luna de zile , nu a fost lasat sa dea nici un telefon si nimeni nu m-a anuntat de ... (vezi toată discuția)
Procedura recurs, invinuit lipsa kenzzo2k kenzzo2k In urma cu cateva luni am gasit din intamplare, on-line, faptul ca verisorul meu a fost condamnat la 2 ani de inchisoare cu executare in cazul unui furt. In ... (vezi toată discuția)
Recidivist direct la arest? oltul oltul buna ziua sunt in perioada termenului de incercare..daca voi fi prins ca am comis inca o infractiune (inselaciune,prejudiciu 450 lei,un act material) ce se ... (vezi toată discuția)