avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 579 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CIC
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CIC

Buna Ziua,

Am doua intrebari:

1. Am auzit ca s-ar plati o suma de 600 de lei pentru bona mamicilor care se intorc la munca mai devreme de 2 ani. Este adevarat?

2. Daca ma intorc la munca dupa 6 luni de CIC, exista posibilitatea ca mai tarziu sa reintru in CIC? Daca da, dupa cate luni exipira aceasta posbilitate?

Multumesc,
O zi buna
Catalina
Cel mai recent răspuns: Nicoleta Ilea , Consultant resurse umane 10:49, 28 Ianuarie 2010
Prin aceasta cerere le si aduceti la cunostinta ca din data_______ati reinceput serviciul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reintoarcere la munca dupa cic laurariz laurariz in cazul in care doresc sa ma reintorc la serviciu inainte de incheierea cic (inainte ca sa implineasca copilul varsta de 2 ani) trebuie sa fac ... (vezi toată discuția)
Reintoarcere in concediu de ingrijire a copilului pana la 2 ani lorena8 lorena8 Buna ziua, Va rog sa imi dati si mie un sfat in legatura cu urmatoarea situatie: Acum8 luni m-am intors la serviciu din CIC, copilul meu urmand sa ... (vezi toată discuția)
Revenire serviciu din concediu crestere copil newlaura newlaura Sunt in concediu crestere al doilea copil. acesta implineste 1 an pe 23 ianuarie. Daca revin la serviciu pana pe aceasta data, se acorda suplimentul acela de ... (vezi toată discuția)