Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare anticipata

sunt nascuta pe 5 iunie 1955 am 32 ani vechime si patru copii as dori sa stiu varsta la care ma pot pensiona anticipat si daca ma pot pensiona anticipat.
1. Puteti beneficia de:
- pensie pentru limita de varsta incepand cu iunie 2013, respectiv la implinirea varstei de 58 ani (pentru ca ati nascut si crescut 4 copii);
- pensie anticipata partiala incepand cu iunie 2010, respectiv la implinirea varstei de 55 ani.
2. Sfatul meu este sa iesiti anul acesta la pensie. Noua lege a pensiilor s-ar putea sa nu va mai dea aceasta ocazie.