Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua! Acum 2 saptamani am fost acuzat de catre ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua! Acum 2 saptamani am fost acuzat de catre sora mea ...

Buna ziua! Acum 2 saptamani am fost acuzat de catre sora mea ca i-am spart un dulap incuiat si ca i-am furat o suma de bani. Ea locuieste in casa parinteasca, iar toti avem cheie. Imi interzice accesul in acea casa si spune ca nu mai am ce cauta acolo, asta pe langa acuzatia de furt. Am fost de acord, ba chiar am venit cu propunerea sa suna la politie sa vina sa ridice amprente. Eu stiind ca sunt nevinovat si ma duc acolo fiarte rar sunt linistit! Doar ca voiam sa intreb daca imi pot cere dreptul din acel apartament, bine partea mamei fiindca tatal inca traieste si daca pot depune o plangere impotriva surori mele?
Puteti sa va cereti partea pe calea unei actiuni de partaj. La acest moment nu aveti temei pentru a depune plangere impotriva surorii, nefiind savarsita nicio infractiune.