Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cat este salariul minim pe economie in anul 2010?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cat este salariul minim pe economie in anul 2010?

salariul minim in anul 2010? si actul normativ?
doar in legea 330/2009 se specifica 705 lei, dar aceasta nu stabileste sal minim .
Este valabil in sistemul bugetar, in mediul privat va fi in 2010 tot 600 ron brut
salariul minim a ramas neschimbat: 600 lei
ptr sistemul bugetar salariul minim este 705 lei