avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 505 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, oare cum as putea gasi unde as afla ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, oare cum as putea gasi unde as afla arhivele fostului ...

Buna ziua, oare cum as putea gasi unde as afla arhivele fostului IUTIFPEC/IELIF/OIF SIBIU, actualul ANIF Sibiu? M-am adresat catre ANIF Sibiu, ei mi-au rapsuns ca, din surse neoficiale arhiva ar fi detinuta de catre CONCEFA SA. Am luat legatura cu CONCEFA si acestia nu detin si nu stiu unde ar fi. M-am adresat arhivelor nationale directia Sibiu, care m-au sfatuit sa iau legatura cu ANIF SIBIU, practic am ajuns de unde am plecat, fara niciun rezultat.
Cel mai recent răspuns: yuasstyle , utilizator 12:02, 30 Octombrie 2023

Multumesc, ma invart in cerc, pasat de la unii la altii din pacate. Oare cum pot afla cina a fost lichidatorul IUTIFPEC si al IELIF Sibiu?
Cornel Vasile a scris:

In alta parte , nu aveti de unde sa stim ...

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
IELIF Sibiu a fost impartita in doua societati comerciale':
"Sibif" - S.A. Obiectul de activitate: Sibiu, str. Autogării nr. 12 - proiectarea, executarea lucrărilor de îmbunătăţiri funciare, construcţii agrozootehnice, alimentări cu apă, amenajări piscicole, drumuri, foraje; exploatarea şi repararea utilajelor şi mijloacelor de transport; import-export.


"Transif" - S.A. Obiectul de activitate: Sibiu, str. Autogării nr. 12 - executarea de prestaţii transport marfă în ţară şi străinătate; transporturi speciale de carburanţi şi lubrifianţi; transporturi grele, agabaritice; reparaţii auto; executarea şi comercializarea de confecţii metalice şi materiale de construcţii.

Mergeti la Oficiul Registrului comertului sibiu si interesati-va de starea societatilor , respectiv de numele lichidatorilor.
Va multumesc! O sa incerc la ONRC
Buna ziua, Ati aflat ceva in legatura cu arhiva IEFIL/OIF SIBIU?

Imd.ioana a scris:

Va multumesc! O sa incerc la ONRC


Buna ziua, din pacate, nu
guerr a scris:

Buna ziua, Ati aflat ceva in legatura cu arhiva IEFIL/OIF SIBIU?

Imd.ioana a scris:

Va multumesc! O sa incerc la ONRC



~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Unde pot gasi o institutie/ intreprindere/ societate, respectiv arhiva lor cernatlarisa cernatlarisa Buna Ziua! Unde pot găsi, arhiva unei instituții care nu mai functionează, sau și-a schimbat adresa/ denumirea și nu o pot găsi pentru a mă adresa în ... (vezi toată discuția)
Bună - arhiva tci stația de utilaj transport brașov munteangheorghe munteangheorghe Tatal meu este cu ambele picioare amputate si pensionat pe caz de boala.Azi am fost la cartiile de munca sa calculeze anii si i-i mai trebuie 4 luni sa iasa la ... (vezi toată discuția)
Tci brasov grup santierul harghita miercurea ciuc vajdajj@gmail.com vajdajj@gmail.com Din data de 03 07 1978-pana 03 01 1980 am lucrat ca bobinator C1b la Trustul de Constructii Industriale Brasov Grup Santier Constructii Harghita Miercurea ... (vezi toată discuția)