Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Urgent!!!Buna ziua. Am fost in ccc și înainte să se ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Urgent!!!Buna ziua. Am fost in ccc și înainte să se termine perioada ...

Buna ziua. Am fost in ccc și înainte să se termine perioada am înaintat angajatorului 2 cereri in aceiași zi. Una pt încetarea suspendarii contractului și una în care ii explicam că doresc sa intru in fara plata deoarece copilul nu are cu cine sa rămână.
Eu i-am înmânat cererile pe data de 17 și pe data de 21 ora 12:00 am primit mesajul lui că mă 13:30 incep munca pt că nu mi-a aprobat cererea pt fara plata deși cererea cealaltă cu suspendarea era înregistrată cu data de 17. Consider că o face din răutate și aș dori să știu ce pot sa fac in aceasta situație de reavoință. Țin să precizez că a fost mereu împotriva legilor gravidelor. Când a trebuit să îmi reducă timpul nu a vrut..când am avut probleme (dovada de la 2 medici) nu a crezut, mereu a vrut să ocolească legile ce protejează femeia gravidă.
Nu cred ca aveti ce face..nu exista obligatia de aprobare a cererii .