avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 431 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua, mă aflu în termenul legal de trei luni ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua, mă aflu în termenul legal de trei luni pt a da ...

Bună ziua, mă aflu în termenul legal de trei luni pt a da un răspuns pt pensie anticipată, dacă aș vrea să merg in continuare la muncă as putea să mai ies anticipat!?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:00, 26 August 2023
Buna ziua!
Cei pensionati anticipat nu mai au dreptul la munca.
www.avocatnet.ro/articol_585...
De unde ati dedus dvs ca nu mai au drept de munca ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am primit decizia de pensionare anticipata partial dar vreau ... Sorin Real Sorin Real Am primit decizia de pensionare anticipata partial dar vreau sa-mi continui serviciul la actualul meu de munca deoarece nu imi convine cuantumul pensiei . Cat ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! vă solicit ajutorul în ceea ce privește unele ... UtilizatorObisnuit UtilizatorObisnuit Bună ziua! Vă solicit ajutorul în ceea ce privește unele impedimente în înțelegerea/interpretarea mea a legii pensiilor. Lucrez în învățământ ... (vezi toată discuția)
Cand pot beneficia de pensie? BOBOCEA MIHAI BOBOCEA MIHAI Buna ziua,daca se poate as vrea sa stiu cind pot iesi la pensie, avind in vedere ca sint nascut in 1953,lucrez din 1971,(39 ani vecime) fara intrerupere si am ... (vezi toată discuția)