Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concedierea pe baza disciplinară apare în revisal? ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concedierea pe baza disciplinară apare în revisal? Mă poate ...

Concedierea pe baza disciplinară apare în revisal? Mă poate afecta in vreun fel în viitor?
Mentionez că am contract de internship 8 luni, deși legea spune că internshipul nu poate fi pe o perioadă mai mare de 6 luni.
Concedierea disciplinara apare in REVISAL ...Angajatorii au obligația de a completa registrul general de evidență al salariaților inclusiv atunci când inceteaza un contract de muncă, atat data încetării, cât și temeiul legal al încetării.

In ceea ce priveste afectarea viitorului, depinde de noul angajator daca considera sau nu un impediment acest lucru.