Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cum ar trebui sa arate pontajul..
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cum ar trebui sa arate pontajul..

Buna ziua.
in luna septembrie voi lucra 18 zile cu 9 ore pe zi si 2 sambete a cate 4 ore/zi.
va rog, daca se poate, sa imi spuneti cum trebuie sa arate pontajul meu.
Mentionez ca duminicile sunt libere si voi beneficia de alte 5 zile libere in cursul lunii.
Nu se pot acorda cele 48 ore liber consecutiv deoarece suntem 3 persoane si 2 dintre noi lucreaza sambetele, prin rotatie.
Cele 18 ore lucrate in plus in cursul lunii cum trebuiesc platite?
Multumesc.
De unde ati scos 18 ore lucrate in plus ? ..Luna septembruie are 21 de zile lucratoare ..168 ore lucratoare
Am specificat ca se lucreaza 9 ore pe zi. Adica 1 ora in plus. 18 zile x 1 ora= 18 ore.

Cornel Vasile a scris:

De unde ati scos 18 ore lucrate in plus ? ..Luna septembruie are 21 de zile lucratoare ..168 ore lucratoare

Nu se calculeaza asa ... numarul total de ore lucrate se calculeaza a sfarsitul lunii ...dvs din ce ati specificat realizati per total 170 de ore lucrate ..cu 2 ore in plus fata de norma.