Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Suntem 3 mostenitori. Exista un testament olograf ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Suntem 3 mostenitori. Exista un testament olograf pentru unul ...

Suntem 3 mostenitori. Exista un testament olograf pentru unul dintre mostenitori. Celalalt mostenitor declara ca cunoaste scrisul si semnatura si recunoaste testamentul. Eu nu cunosc scrisul. Daca declar acest lucru la notar, eu trebuie sa platesc, sau cine plateste expertiza grafoscopica ? Se poate face expertiza pe un document care este o copie la indigo ??
Cine contesta plateste. Expertiza numai dupa inscrisuri originale.