Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua! In anul 2019 am achizitionat un apartament ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua! In anul 2019 am achizitionat un apartament intr-un ...

Buna ziua! In anul 2019 am achizitionat un apartament intr-un bloc construit in 2016. Mentionez ca am cumparat apartamentul de la proprietar, nu de la dezvoltator. In jurul blocului sunt spatii de parcare, neintabulate si nu exista nici un spatiu verde.
Conform proiectului, ar trebui sa existe niste dale inierbate, dar acestea lipsesc si in locul lor sunt locuri de parcare. Cineva a facut plangere la politia locala pentru lipsa spatiilor verzi care erau incluse in proiectul de constructie.
Acum toti locatarii suntem buni de plata pentru nerespectarea proiectului de constructie. Dezvoltatorul nu vrea sa remedieze problema. Ce este de facut? Unde ar trebui sa ne adresam?
In baza proiectului tehnic,notificati oficial dezvoltatorul cu ob;ligatia respectarii acestuia-sub sanctiunea obligarii la plata a cheltuielilor aferente solutionarii in instanta