Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna seara, sunt rezident in Italia si am masina ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna seara, sunt rezident in Italia si am masina inmatriculata ...

Buna seara, sunt rezident in Italia si am masina inmatriculata pe numele meu aici. Intentionez sa ma intorc in Romania si as dori sa inmatriculez masina acolo, as dori sa stiu ce pasi trebuie sa urmez, pot sa fac totul din Romania?am inteles ca ar trebui sa fac imputernicire la cineva sa ii trimit numerele si actele masinii sa o radieze de aici(intentionez sa ma intorc in Romania cu numerele de Italia bineinteles). Multumesc anticipat
andleip, utilizator
Interesati-va mai degraba ce procedura (eventual) trebuie sa mai indepliniti in Italia, pentru inmatricularea in Romania informatiile le gasiti aici:
[ link extern ]
latka, utilizator