Forum Discuţii juridice Executare silită Buna seara, inregistrez un debit la departamentul taxe ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna seara, inregistrez un debit la departamentul taxe si impozite ...

Buna seara, inregistrez un debit la departamentul taxe si impozite al primariei locale in cuantum impozit autoturism + 2 amenzi de circulație. Suma dateaza din anul 2012,in urma caruia,in prezent, am primit sechestru pe autoturismul respectiv(fiind inregistrat pe numele meu). Ce soluții de rezolvare a problemei as avea dpdv legal ? Va multumesc anticipat!
Să plătiți, deoarece nu v-ați exercitat dreptul de a contesta creanța pretinsă.
Puteti contesta invocând prescriptia, contactati un avocat.
Hartia primita, specifica ca am 15 zile la dispozitie sa depun contestatie.
15 zile calendaristice din ziua când ați luat la cunoștință.