Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Plata/retinerea impozitului pe venit datorat de ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Plata/retinerea impozitului pe venit datorat de prestator

Plata/retinerea impozitului pe venit datorat de prestatorul de servicii persoana fizica, se face de catre prestator prin depunerea declaratiei unice sau de beneficiarul serviciului, daca acesta este srl?
george-neagu, moderator
Prestatorul depune Declaratia unica daca e PFA , daca nu platitorul de venit ( beneficiarul ) va retine prin stopaj la sursa impozitul si il va declara.
Multumesc