Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Doctorii stomatologi pot sa aiba reclame in mall-uri?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Doctorii stomatologi pot sa aiba reclame in mall-uri?

Buna seara
Doctorii stomatologi pot sa aiba reclame in mall-uri sau pe alte panouri publicitare?
Care este sanctiunea,in caz ca au?
Multumesc
george-neagu, moderator
Formele de exercitare a profesiei de medic stomatolog pot utiliza unul sau mai multe mijloace de publicitate, respectiv:
a) firmă;
b) anunțuri de publicitate, potrivit prezentului cod deontologic;
c) anunțuri și mențiuni în anuare, cărți de telefon, baze de date cu profesioniștii din domeniul sănătății, inclusiv în mediul online;
d) corespondență profesională și cărți de vizită profesionale;
e) adresă de internet.