Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua,vreau sa va întreb cum se poate demonstra ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua,vreau sa va întreb cum se poate demonstra mediul toxic ...

Buna ziua,vreau sa va întreb cum se poate demonstra mediul toxic in care îmi cresc minorii,abuzul verbal și emoțional,amenințările și jignirile tatalui(sotului)ca proba pentru divorț?o expertiza psihologică și medicala care sa arate abstinenta(consum de alcool?)ar ajuta in cazul divorțului?multumesc anticipat
O ancheta sociala, de la Protectia Copilului. Dar acum e simplu sa divortezi
Expertiza psihologica si expertiza medicala se pot cere numai prin instanta de judecata.