Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Acord demolare vecin Constanta oras Buna ziua Am casa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Acord demolare vecin Constanta oras Buna ziua Am casa spate in ...

Acord demolare vecin Constanta oras
Buna ziua
Am casa spate in spate cu vecin ( el pe o strada, eu pe alta, paralele) si eu vreau să-mi demolez casa veche fara sa mai construiesc nimic, avem ziduri separate...deci daca demolez doar casa mea a lui nu este afectată, acoperișurile sunt separate...
Mai imi trebuie acord? Exista vreun act normativ sa pot demola fara acordului lui?
Buna ziua,

Va este necesar acordul de vointa al vecinului, cata vreme proprietatea sa poate fi afectata.

Este necesara emiterea unei autorizatii de demolare.