Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cumparare apartament cu moștenitor stabilit in alt ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cumparare apartament cu moștenitor stabilit in alt judet

Buna seara! As fi interesată de achiziția unui apartament din Satu Mare, dar moștenitorul este stabilit de 30 ani în Târgu Mureș.Unde se realizeaza tranzacția la notariat? In Satu Mare unde este imobilul, sau la Târgu Mureș unde este stabilit proprietarul(mostenitorul).Va multumesc anticipat pentru raspuns.
Se poate încheia la orice birou notarial din România.