Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, as dori sa va cer parerea in legatura cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, as dori sa va cer parerea in legatura cu actul succesoral ...

Buna ziua,asi dori sa va cer parerea in legatura cu actul succesoral Dupa decesul persoanei am ramas doi mostenitori - eu si sora mea care locuieste in Germania. Mentionez ca sora mea este casatorita in Germania din anul 1980 si a renuntat la cetatenia romana. Sora mea a facut o declaratie de renuntare la succesiune la un notar german pe care a apostilat-o. Intrebarea mea este daca e valabila declaratia in aceasta forma. Va multumesc
Nu.
Trebuie dată în forma autentica, la Ambasada sau Consulat.
raluk0207, utilizator