avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1654 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua! Poate mama renunta la Concediul de crestere ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua! Poate mama renunta la Concediul de crestere copil ...

Buna ziua! Poate mama renunta la Concediul de crestere copil in favoarea tatalui, in timpul desfasurarii acestuia? Adica copilul este nascut la 16.11.2022, mama ia in prezent indemnizatie. Poate renunta mama si sa ia tatal in loc?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 05:27, 28 Septembrie 2023
Da, poate renunta mama si sa intre tatal in CCC.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Renuntarea la somaj si stimulentul de insertie andi_gabriela andi_gabriela Buna ziua. In luna mai anul trecut firma la care lucram s-a inchis si am intrat in somaj. Dupa doua saptamani de somaj am intrat in concediu medical fiind ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil transferata de la mama catre tata? anamariaholban anamariaholban Buna ziua, Fiti amabili beneficiez de indemnizatia pentru cresterea copilului minor pana in luna decembrie 2012, in schimb am primit o oferta de munca si as ... (vezi toată discuția)
Concediul crestere copil tata Lenna Lenna Buna ziua! Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns. Voi naste al doilea copil in iulie 2018. Primul copil va implini 2 ani pe 11 august. Cum se ... (vezi toată discuția)