Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua! Poate mama renunta la Concediul de crestere ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua! Poate mama renunta la Concediul de crestere copil ...

Buna ziua! Poate mama renunta la Concediul de crestere copil in favoarea tatalui, in timpul desfasurarii acestuia? Adica copilul este nascut la 16.11.2022, mama ia in prezent indemnizatie. Poate renunta mama si sa ia tatal in loc?
Da, poate renunta mama si sa intre tatal in CCC.