Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... IMPORTANT!Bună seara.Am avut inchiriat un spațiu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

IMPORTANT!Bună seara.Am avut inchiriat un spațiu comercial ,contractul ...

Bună seara.Am avut inchiriat un spațiu comercial ,contractul a expirat pe 31.08.2023. Cu puțin timp înaintea expirării contractului am observat ca suprafață din CF nu corespunde cu cea declarata de proprietar, ,adică el în contract a declarat ca are 70 m2 iar în CF este 41,01m2.Ce as putea face în acest caz?
Puteți face ceva în funcție de prejudiciul pe care l-ați suferit. Bănuiesc că ați plătit mai mulți bani pe o suprafață care nu exista în realitate. Totuși, când ați semnat contractul nu ați văzut că suprafața reală este mai mică decât cea din contract?