Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara .Am un teren agricol 5 hectare moștenit ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara .Am un teren agricol 5 hectare moștenit de la bunicii ...

Bună seara .Am un teren agricol 5 hectare moștenit de la bunicii dar nu sa făcut succesiune.,dar suntem 6 persoane la succesiune.Cum pot sa vând partea ce-mi aparține,dacă nu s-a împărțit ?va rog sa ma ajutați cu un răspuns.
Dacă nu s-a făcut succesiunea, nu sunteți proprietar și ca atare, nu puteți vinde.