avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1115 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Neconcordanta intre oferta de angajare si contractul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Neconcordanta intre oferta de angajare si contractul de munca ...

Neconcordanta intre oferta de angajare si contractul de munca
Oferta de angajare contine si un bonus lunar procentual daca se indeplineste un cuantum de activitate.Acest bonus nu se regaseste in contractul de munca
Ambele documente au fost semnate in aceeasi zi de angajator-directorul general al firmei si de angajat.
Angajatul a sesizat omisiunea abia in prima luna de salar.
Intrebare:ce trebuie sa faca pentru a obtine dreptul stipulat in oferta de anagajare?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:33, 11 Octombrie 2023
Sa negocieze, altceva nu poate face.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Conform art 17 alin (1) din Codul Muncii societatea are obligatia de a informa salariatul cu privire la clauzele contractuale printr-o Minuta de Informare. Daca a fost semnata acea minuta de informare de catre ambele parti, atunci in baza ei puteti face solicitare sa se faca act aditional la contractul de munca
O data semnat c.i.m., oferta de angajare nu mai are relevanta ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am gresit la intocmirea contractului de munca Gabriela-B Gabriela-B Buna ziua, La cateva luni de la intocmirea unui contract de munca am realizat ca din greseala am lasat o clauza in plus in contractul angajatului (am ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna acordat diferentiat denaeira denaeira Buna ziua, In C.C.M. si C.I.M al fiecarui angajat este stipulat ca fiecare angajat beneficiaza de 21 zile de concediu odihna. Angajatorul poate acorda zile ... (vezi toată discuția)
Contract individual de munca semnat sub presiune fara a citi pe 2 ore perioada nedeterminata fara ca eu sa stiu!! xavia xavia buna,as vrea sa aflu ce pot face in cazul urmator.mam angajat iar dupa 2 zile in care mam angajat am intrebat anagajatorul ce se intanpla cu contractul meu de ... (vezi toată discuția)