Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Neconcordanta intre oferta de angajare si contractul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Neconcordanta intre oferta de angajare si contractul de munca ...

Neconcordanta intre oferta de angajare si contractul de munca
Oferta de angajare contine si un bonus lunar procentual daca se indeplineste un cuantum de activitate.Acest bonus nu se regaseste in contractul de munca
Ambele documente au fost semnate in aceeasi zi de angajator-directorul general al firmei si de angajat.
Angajatul a sesizat omisiunea abia in prima luna de salar.
Intrebare:ce trebuie sa faca pentru a obtine dreptul stipulat in oferta de anagajare?
Sa negocieze, altceva nu poate face.
Conform art 17 alin (1) din Codul Muncii societatea are obligatia de a informa salariatul cu privire la clauzele contractuale printr-o Minuta de Informare. Daca a fost semnata acea minuta de informare de catre ambele parti, atunci in baza ei puteti face solicitare sa se faca act aditional la contractul de munca
O data semnat c.i.m., oferta de angajare nu mai are relevanta ...