Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Administratorul societatii X srl ( societate ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Administratorul societatii X srl ( societate romaneasca ), doreste ...

Administratorul societatii X srl ( societate romaneasca ), doreste sa fie angajat cu contract de munca pe durata nedeterminata.
Este cetatean cu dubla cetatenie: bulgara si turca. Deci poate fi considerat cetatean UE.
El locuieste in Istanbul, Turcia, acolo are si resedinta fiscala.
Se doreste ca angajarea, sa fie cu act aditional de telemunca, adica nu doreste sa vina sa lucreze din Romania.
Activitatea dansului sa fie online ( sedinte, intalniri cu parteneri, discutii contracte, negociri, etc)
Se poate face o astfel de angajare? Cum se procedeaza?
Se poate , ii faceti angajarea ca si pentru un cetatean UE - contract de munca cu clauza de telemunca.
Mulțumesc mult

Cornel Vasile a scris:

Se poate , ii faceti angajarea ca si pentru un cetatean UE - contract de munca cu clauza de telemunca.