avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 292 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Administratorul societatii X srl ( societate ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Administratorul societatii X srl ( societate romaneasca ), doreste ...

Administratorul societatii X srl ( societate romaneasca ), doreste sa fie angajat cu contract de munca pe durata nedeterminata.
Este cetatean cu dubla cetatenie: bulgara si turca. Deci poate fi considerat cetatean UE.
El locuieste in Istanbul, Turcia, acolo are si resedinta fiscala.
Se doreste ca angajarea, sa fie cu act aditional de telemunca, adica nu doreste sa vina sa lucreze din Romania.
Activitatea dansului sa fie online ( sedinte, intalniri cu parteneri, discutii contracte, negociri, etc)
Se poate face o astfel de angajare? Cum se procedeaza?
Cel mai recent răspuns: kPtCUQJ6Y!wgVjF , utilizator 21:57, 12 Octombrie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Se poate , ii faceti angajarea ca si pentru un cetatean UE - contract de munca cu clauza de telemunca.
Mulțumesc mult

Cornel Vasile a scris:

Se poate , ii faceti angajarea ca si pentru un cetatean UE - contract de munca cu clauza de telemunca.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajare cetatean strain,olandez ionita1 ionita1 Buna ziua, Societatea X doreste sa angajeze un cetatean strain ,cu cetatenie olandeza,dar care in prezent detine un permis de munca in RM. Care sunt ... (vezi toată discuția)
Angajarea in romania a unei persoane cu nationalitate turca si cetatenie bulgara? florentinastate florentinastate buna ziua am o problema ma poate ajuta cineva? trebuie sa angajez pe teritoriul Romaniei o persoana care este de nationalitate turc si are cetatenie ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, compania mea permită telemunca de pe teritoriul ... Katy Bahu Katy Bahu Bună ziua, Compania mea permite telemunca de pe teritoriul României. Cum aș putea obține un act adițional care să îmi permită munca provizorie (de ... (vezi toată discuția)