Forum Discuţii juridice Executare silită Eos KSI Buna ziua, acum 12 ani luat un credit de nevoi ...
Discuție deschisă în Executare silită

Eos KSI Buna ziua, acum 12 ani luat un credit de nevoi personale, ...

Eos KSI
Buna ziua, acum 12 ani luat un credit de nevoi perosnale, mereu am achitat la timp. De 9 ani sunt plecata in Anglia, nu am avut mereu posibilitatea sa platesc. A ajuns creditul la firma de recuperare, am avut acord cu ei ca platesc lunar 100 de lire. De cateva luni le platesc, iar dupa cateva zile banii imi intra inapoi in cont. Le-am explicat, dovezi de extras bancar sa se vada clar. Nu am mai incercat o alta plata de cateva luni asteptand o solutie de la ei. Acum mama a primit scrisoare de executare silita pe numele meu, eu nu am nimic in Romania, mama nici atat, totul e pe numele bunicii mele care e bolnava la pat, ma intreb ei pot confisca de la bunica ceva? Casa bunuri etc? Plus ca e ilegal ca ei sa imi trimita scrisori cu detalli personale la adresa lor avand in vedere ca au adresa mea din Anglia la dosar! Va rog sa ma ajutati

Dacă nu aveți nimic pe numele dvs. nu au ce să vă facă și, oricum, nu se pot îndrepta împotriva bunicii.