Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Un angajat cu timp parțial, chemat sâmbătă la sv, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Un angajat cu timp parțial, chemat sâmbătă la sv, 2-3 ore, ...

Un angajat cu timp parțial, chemat sâmbătă la sv, 2-3 ore, este muncă suplimentară sau spor de weekend?
Se acorda spor de weekend si repaus sapatamanal in alte zile.
Vă mulțumesc pentru promptitudine!