Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Doresc un sfat vizavi de urmatorul caz : Tanar aflat ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Doresc un sfat vizavi de urmatorul caz : Tanar aflat in autoturism ...

Doresc un sfat vizavi de urmatorul caz : Tanar aflat in autoturism stationat , este verificata masina pentru detinere de droguri . Sa gasit canabis pentru consum propriu care este confiscat . Este verificat pentru consum de alcool , rezultatul fiind negativ . Nu este verificat pentru consum de droguri si este dus direct pentru a da probe de urina si sange . I se retine permisul , pe dovada eliberata scrie consum de droguri , fara drept de conducere .. Cat este de legala retinerea permisului . Avand in vedere ca nu a fost testat pozitiv la substante . Stiu ca rezultatele probelor biologice dureaza . Este vre-o modalitate de a obtine permisul pana atunci ? Permisul este eliberat in UK .
Pai rertii un permis daca nu ai constatat consumul de subtante? Si daca paraseste tara , se retine permisul eliberat in alta tara pana la finalizarea pocesului ? Credeam ca dreptul de a conduce se suspenda doar in Romanaia nu si in alta tara .