Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua, as avea o nelamurire cu privire la ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua, as avea o nelamurire cu privire la corespondenta privata: ...

Buna ziua,
as avea o nelamurire cu privire la corespondenta privata: daca cineva poate fi obligat prin instanta de judecata sa prezinte altei persoane corespondenta privata(scrisori, sms, mesaje, etc)? Pun aceasta intrebare pentru faptul ca sunt presata zilnic sa prezint fostului sot corespondenta mea privata, sa fie convins ca am aflat de la terta persoana faptul ca ma insala si vrea sa stie daca acele mesaje exista si sub ce forma fac referire la persoana lui.
Multumesc
NU.
Multumesc pentru raspuns. Inseamna ca a fost informat/indrumat gresit fostul sot. Este convins ca poate solicita prezentarea acelor mesaje