avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 479 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cat timp dupa accident se poate da fga romania in ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cat timp dupa accident se poate da fga romania in judecat daca ...

Cat timp dupa accident se poate da fgaromania in judecat daca nu a platit paguba? Le am trimis totul ce au vrut, dar nu am primit bani de un ani.
Nu este si infractiune de delapidare, ca nu vor sa imi da bani?
Cel mai recent răspuns: SCA IONESCU & NOVAC , Avocat 15:01, 20 Octombrie 2023
Nu este infracțiune, dar va puteți adresa instanței de judecata în termen de 3 ani.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce se intampla daca cineva nu restituie niste bani delapidati? DoruD DoruD Fiul meu a delapidat niste bani la firma de taxi unde a lucrat (nu i-a predat, i-a dat pe droguri). A fost actionat in judecata (proces civil ) si sentinta ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! dacă un angajat și a însușit o suma de bani din ... @Diana@ @Diana@ Bună ziua! Dacă un angajat și a însușit o suma de bani din încasările firmei, ce consecințe sunt în condițiile în care nu poate depune toată suma ... (vezi toată discuția)
Probleme cu rca cobra21 cobra21 Buna ziua, am si eu o nelamurire cu o firma de asigurari. in 2010 la inceputul lui iunie am avut un accident auto doar cu foarte mici pagube materiale, insa ... (vezi toată discuția)