avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 575 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Bună ziua, la o reclamatie de taiere ilegală de lemn ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Bună ziua, la o reclamatie de taiere ilegală de lemn depozitat ...

Bună ziua, la o reclamatie de taiere ilegală de lemn depozitat în curtea personala, cine vine pe teren sa dea amenda?
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 15:37, 23 Octombrie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Padurarul de la Ocolul silvic impreuna cu politia verifica si aplica amenzi contraventionale si/ sau anunta parchetul.
In curtea personala pentru ce credeti ca este taiere ilegala daca il are depozitat?
in curtea personala se intra doar cu mandat de perchezitie daca proprietarul nu permite

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Paza padurii platita-- drepturi si obligatii Filimon Aurel Filimon Aurel Buna ziua, Am depus acum 2 luni o plangere penala la parchet pentru furt de lemne si taieri ilegale de copaci nemarcati din suprafata de padure (1 ha) pe ... (vezi toată discuția)
Lemne cumparate legal de la ocolul silvic-este normal ca politia sa vina acasa si sa solicite documente? nicolae1986 nicolae1986 Buna seara ,astazi am cumparat o masina de lemne legal cu documente de insotire ,nu am fost oprit in trafic de nimeni ,dupa 2 ore ma trezesc acasa cu politia ... (vezi toată discuția)
Padurile!!! marius05 marius05 As dori sa stiu daca imi trebuie aprobare de la padurar pentru a taia lemne din padure proprietate personala,si daca da prin ce lege se obliga aceasta.Sper sa ... (vezi toată discuția)