Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Bună ziua, la o reclamatie de taiere ilegală de lemn ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Bună ziua, la o reclamatie de taiere ilegală de lemn depozitat ...

Bună ziua, la o reclamatie de taiere ilegală de lemn depozitat în curtea personala, cine vine pe teren sa dea amenda?
Padurarul de la Ocolul silvic impreuna cu politia verifica si aplica amenzi contraventionale si/ sau anunta parchetul.
In curtea personala pentru ce credeti ca este taiere ilegala daca il are depozitat?
in curtea personala se intra doar cu mandat de perchezitie daca proprietarul nu permite