Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune dupa bunici
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune dupa bunici

Buna ziua,
Bunicii mei paterni (decedati) au avut in proprietate o suprafata de teren arabil din timpul casatoriei lor ( titlul de proprietate este pe numele bunicului meu )
Singurul lor copil, tatal meu ( casatorit cu mama mea care este in viata ) a decedat si el, fara a fi facut succesiunea pe acest teren in timpul vietii sale.
Eu si fratele meu suntem singurii copii ai parintilor nostri.
Intrebare : cine sunt mostenitorii in acest moment daca se demareaza procedura succesorala pentru acest teren ?
Multumesc anticipat pentru eventualele lamuriri !
Mostenitori sunt mama si cei doi frati.