Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu un raspuns. Copilul ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu un raspuns. Copilul unui veteran ...

Buna ziua.
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.

Copilul unui veteran de razboi poate sa primeasca pensie de urmas?
Mentionez ca veteranul este decedat, avem toate documentele care ii atesta calitatea de veteran de razboi. Nu sunt sigura daca aceasta a fost si prizonier ( au fost depuse actele la Pitesti, asteptam).

Cunoastem situatii similare unde acestia au beneficiat de pensie, insa nu stiu pe ce lege.

Ma puteti ajuta cu o indrumare?

Multumesc,
O zi buna!
Roxana Bran, utilizator
Gasiti aici toate informatiile dorite: [ link extern ]