Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bani dupa divort
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bani dupa divort

Buna ziua. O persoana a divortat de sotia lui pe cale notariala, pastrand si copiii. Fostii soti au locuit intr-o casa cumparata de la stat la inceputul anilor 2000, pentru suma de aprox 8 mii euro. Acum fosta sotie ii cere verbal 25 mii euro, spunand ca e echivalentul cotei-parti care ii apartine din casa (o apreciere nefondata). Cum sa procedeze domnul? Sa ii dea banii? Sa astepte pana introduce doamna o actiune de partaj?
Alx111, utilizator
Poate merge la avocat.
Se pot întâlni cu avocati amândoi ca sa discute.
Nu costa cât un proces 2 ore cu avocat.

București 2023
Adica acum casa nu face 50 mii?