avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 793 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziu,a sunt student în vârstă de 21 de ani ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziu,a sunt student în vârstă de 21 de ani beneficiar de ...

Buna ziua sunt student în vârstă de 21 de ani beneficiar de pensie de urmaș și aș dori să mă angajez ca și supraveghetor de seară la un cămin de liceu la care și sunt cazat acum. Pot cumula pensia de urmaș cu salariul pe care l-aș primi?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:31, 29 Octombrie 2023
Da, puteti cumula pensia de urmaș cu salariul .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajare student atu_targoviste atu_targoviste Buna seara,respectuos va rog sa-mi comunicati daca o persoana studenta ,21 ani,in conditiile in care se va angaja,va primi in continuare pensie de urmas in ... (vezi toată discuția)
Pensie de urmas NFelicia13 NFelicia13 Buna ziua, Fiica mea primeste pensie de urmas. Este studenta, are 21 de ani. Poate beneficia si de pensie de urmas si de salariu in cazul in care se ... (vezi toată discuția)
Pensie de urmas+salariu Amelia-Mihaela Amelia-Mihaela Buna ziua...sunt studenta anul II la o facultate privata din Bucuresti si primesc pensie de urmas din 2008 si acum as dori sa ma angajez...Am citit in mai ... (vezi toată discuția)