Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara! Va rog sa ma ajutati intr-o privinta: eu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara! Va rog sa ma ajutati intr-o privinta: eu sunt casnica ...

Buna seara!
Va rog sa ma ajutati intr-o privinta: eu sunt casnica iar in cresterea si ingrijirea mea este un copil dintr-o relatie anterioara casatoriei actuale.
La serviciul sotului, angajatorul considera ca sotul meu nu are nicio relatie cu acest copil. In consecinta, angajatorul nu include si copilul in pachetul beneficii pentru familia sotului (gen abonament medical privat). Exista vreo lege care sa ne ajute in sensul includerii si copilului in pachetul de beneficii oferit de angajator? Multumesc de ajutor!
Nu exista lege care sa-l oblige pe angajator .
Multumesc pentru ajutor!