Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua ! Am primit preaviz de la angajator,de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua ! Am primit preaviz de la angajator,de restrângere ...

Bună ziua ! Am primit preaviz de la angajator,de restrângere a activității acestuia,cu consecința desființarii postului pe care eram angajat.Preavizul este semnat și ștampilat,dar nu poartă și numele și prenumele celui care l-a inițiat.Are acest document valoare juridică? Este semnat "director de magazin" ,fara mentiunea numelui acestuia.Societatea are un administrator legal,nu cred ca directorul de magazin sa poata semna astfel de documente.Dvs cum vedeti speta ?
valer67, utilizator
Corect este ca administratorul sa semneze acea instiintare ... este posibil ca si un director de magazin sa semneze numai daca are atributii in acest sens sau delegare de competenta in aceste situatii.
Numele celui care semneaza nu este obligatoriu sa apara in document ?
Nu exista text de lege care sa mentioneze ce sa cuprinda instiintarea de preaviz ...