avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1420 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Daca lucrez in IT, pe un rol care beneficiaza de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Daca lucrez in IT, pe un rol care beneficiaza de scutire de impozit ...

Daca lucrez in IT, pe un rol care beneficiaza de scutire de impozit - si aduc adeverinta de student in luna ianuarie, incepand de cand se aplica scutirea de impozit? se aplica pe salariul din ianuarie sa pe salariul din luna urmatoare celei in care am adus adeverinta?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:27, 8 Noiembrie 2023
Se aplica pe salariul din ianuarie.
Exista un document (legislatie/ norme de aplicare; etc) unde pot gasi aceasta informatie?

Multumesc
ORDIN nr. 20.463/3.964/967/1.415/2023 privind încadrarea în activitatea de creare de programe pentru calculator
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Scutit de impozit in prelungire? danb15 danb15 Salut! Tocmai ce am terminat anul trei dar am o restanta pentru care trebuie sa-mi fac prelungire si apoi sa-mi dau licenta. In prezent lucrez in domeniul IT, ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, lucrez in it de ceva ani, acum mă ocup de programare. ... nicmauma nicmauma Buna ziua, Lucrez in IT de ceva ani, acum mă ocup de programare. Firma la care lucrez, m-a încadrat ca \"programator ajutor\" pentru ca nu am facultate, si ... (vezi toată discuția)
Scutire impozit - programator (it) AndradaCristu AndradaCristu Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu o opinie in urmatoarele situatii: 1. Angajat care nu beneficiaza de scutire (nu urmeaza cursurile unei facultati/nu ... (vezi toată discuția)