Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Daca lucrez in IT, pe un rol care beneficiaza de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Daca lucrez in IT, pe un rol care beneficiaza de scutire de impozit ...

Daca lucrez in IT, pe un rol care beneficiaza de scutire de impozit - si aduc adeverinta de student in luna ianuarie, incepand de cand se aplica scutirea de impozit? se aplica pe salariul din ianuarie sa pe salariul din luna urmatoare celei in care am adus adeverinta?
Se aplica pe salariul din ianuarie.
Exista un document (legislatie/ norme de aplicare; etc) unde pot gasi aceasta informatie?

Multumesc
ORDIN nr. 20.463/3.964/967/1.415/2023 privind încadrarea în activitatea de creare de programe pentru calculator
[ link extern ]