Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Am primit o instiintare ca sunt dat in judecata de ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Am primit o instiintare ca sunt dat in judecata de firma Kruk ...

Am primit o instiintare ca sunt dat in judecata de firma Kruk din cauza unu i abonament orange neplatit de acum 5 ani.Suma este in jur de 5600 de lei cu tot cu dobanzi adunate dea lungul perioadei.Se poate face ceva in cazul de fata sau trebuie sa platesc toata suma?Mentionez ca in momentul in care am incheiat contractul la orange acestia nu mi au cerut nici o adeverinta de venit sau vreo dovada ca pot plati,Multumesc
Nu are nici o legătură dovada ca puteati achita sau nu ,,nu e un argument pt un proces.Daca e o simpla amenințare,o notificare nu.platiti nimic.Daca ați primit citație de la o instanta,nr dosar,trebuie sa faceți întâmpinare atunci mergeți cu actele la un av.Nu.platiti nimic fără a discuta cu un av în prealabil..
Am inteles,Multumesc frumos.
Mergeti cu actele la avocat.
După ce le vede va poate spune ce este de făcut.
La avocat este ca la medic, trebuie sa vada analizele ca sa vada ce este de făcut.

București 2023
Multumesc